Partner serwisu
24 maja 2017

W Leżajsku zmodernizują oczyszczalnię ścieków i wdrożą system GIS

Kategoria: Aktualności

Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Leżajsku otrzymał dofinansowanie na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Leżajsku wraz z rozbudową infrastruktury. Ponadto w projekcie przewidziano wdrożenie systemu GIS, modelu hydraulicznego i hydrodynamicznego do zarządzania miejską siecią wodociągową i kanalizacyjną.

W Leżajsku zmodernizują oczyszczalnię ścieków i wdrożą system GIS

Całkowity koszt realizacji projektu „Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Leżajsku wraz z rozbudową infrastruktury towarzyszącej oraz usprawnieniem zarządzania majątkiem sieciowym” wynosi ponad 39 mln zł, natomiast wartość unijnego dofinansowania niecałe 21 mln zł.

W ramach projektu przewidziana jest realizacja zadań inwestycyjnych polegających na przebudowie i modernizacji mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Leżajsku przy drodze wojewódzkiej Naklik-Szklary, dostosowując jej parametry do potrzeb oczyszczania ścieków zgodnie z wymogami dyrektywy 91/271/EWG zwanej potocznie „dyrektywą ściekową”. Realizacja inwestycji podyktowana jest koniecznością wykonania kompleksowej przebudowy i rozbudowy istniejącej oczyszczalni w zakresie wzrostu przepustowości oraz jakości oczyszczania ścieków w systemie podwyższonego usuwania biogenów.

Celem równoważnym jest wyeliminowanie uciążliwości obiektu dla otoczenia, poprawa środowiska naturalnego i warunków życia mieszkańców leżajskiej aglomeracji. Stopień zużycia urządzeń i obiektów kubaturowych oraz dotychczasowe rozwiązania techniczne wymagają modernizacji oraz uzupełnienia o nowe funkcjonalne obiekty.

Źródło i Fot.: mzklezajsk.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ