Partner serwisu
09 maja 2017

Skierniewicka „kranówka” ma już nazwę

Kategoria: Aktualności

iSkierka to nazwa wody wybrana spośród 101 oryginalnych propozycji, jakie wpłynęły na konkurs ogłoszony z okazji jubileuszu 20-lecia ZWiK „WOD-KAN” i 560-lecia Skierniewic.

Skierniewicka „kranówka” ma już nazwę

21 kwietnia, odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, natomiast uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom nastąpi w maju br. Wtedy też w jednej z placówek oświatowych na terenie Skierniewic zostanie zamontowane źródełko – „poidełko”.

Wybór nazwy dla „kranówki”
Konkurs na nazwę skierniewickiej „kranówki” miał charakter otwarty. Propozycje należało nadesłać do 12 kwietnia. Nazwa wody powinna być maksymalnie dwuczłonowa, nawiązywać do tematu jakości wody, promować picie zimnej wody z kranu i/lub nawiązywać do miasta Skierniewice. Na konkurs wpłynęło 178 ważnych zgłoszeń, w tym 101 oryginalnych propozycji nazw wody.

Po burzliwych obradach Komisja Konkursowa wybrała nazwę „iSkierka” nadesłaną przez Natalię Kowalczyk, uczennicę Gimnazjum Nr 1 w Skierniewicach. Autorka nazwy otrzyma m.in. bon o wartości 100 zł do zrealizowania w sieci sklepów „Empik”, natomiast nazwa wody zostanie umieszczona na pamiątkowej tablicy na Stacji Uzdatniania Wody w Skierniewicach.

Laureaci konkursu plastycznego
Na konkurs plastyczny „WODA źródło życia” i „WODA w moim mieście” wpłynęło 195 prac. Konkurs adresowany był do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Prace można było składać od 27 marca do 12 kwietnia. Decyzją jury zaplanowana w regulaminie konkursu pula nagród została zwiększona i laureatami konkursu plastycznego zostali: Martyna Miatkowska (ZS nr 3), Karolina Orłowska (Gimnazjum nr 2), Nicole Ainscough (Gimnazjum nr 5), Piotr Traczyk, Daniel Bryła, Rafał Antos i Mateusz Połeć (SOSW), Amelia Chmielewska (SP nr 7), Hanna Brzezińska (SP nr 5), Kamil Plaskota i Tymon Witkowski (SP nr 4), Maja Felczyńska (Przedszkole Małych Odkrywców), Jolanta Chmielnicka, Wiktoria Krajewska, Milena Meksiak i Ola Bożałek (Przedszkole nr 13). Zwycięzcy otrzymają bony o wartości 50 zł każdy oraz niespodzianki. Pokonkursowa wystawa prac zostanie zorganizowana w kinie „Polonez”.

 

Źródło i fot.: wodkan-skierniewice.com.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ