Partner serwisu
05 maja 2017

Wrocławskie MPWiK zakręcone na punkcie klimatu

Kategoria: Ciekawostki

W maju wrocławskie wodociągi stawiają zdecydowanie na rowery! Wszystko przez Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2017 (European Cycling Challenge), które rozpoczęło się 1 maja. W spółce już po raz trzeci powstała drużyna pracowników, która razem z mieszkańcami promuje główne cele tej akcji czyli zdrowy tryb życia i dbałość o środowisko, a przy okazji zdobywa dla Wrocławia punkty w rywalizacji ogólnej.

Wrocławskie MPWiK zakręcone na punkcie klimatu

Przygoda wrocławskiego MPWiK z Europejskim Wyzwaniem Rowerowym rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy Wrocław jako miasto dołączył do projektu. Udział w pierwszej edycji spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród pracowników spółki. Wielu  z nich już od lat na co dzień wybiera rower jako środek transportu zarówno w drodze do pracy, jak i wolnym czasie. 

W ubiegłym roku nasza rowerowa drużyna liczyła ponad 50 osób, które nie tylko zdobywały kilometry dla miasta, ale też promowały wśród znajomych i pracowników jazdę na rowerze i dbały o środowisko. W ubiegłym roku dzięki jeździe na rowerze MPWiK ograniczyło emisję dwutlenku węgla o ponad tonę – wyjaśnia Tomasz Jankowski rzecznik prasowy MPWiK S.A we Wrocławiu. W tym roku w ramach wydarzenia przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje, które mają zachęcić kolejnych pracowników do jazdy na rowerze – dodaje Jankowski.

MPWiK w pierwszej edycji Europejskiego Wyzwania Rowerowego zakończyło rywalizację na 4 miejscu wśród lokalnych firm. W 2016 roku cykliści z wodociągów zajęli już 2 miejsce we Wrocławiu. Wynik ten był również najlepszym w branży, wśród firm wodociągowych z Polski, które wówczas wzięły udział w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym.

 

Źródło i fot.: Informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ