Partner serwisu
25 kwietnia 2017

Trójstronne porozumienie w zakresie uporządkowania systemu sieci kanalizacji

Kategoria: Aktualności

Uporządkowanie systemu sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej na granicy gmin Szczecin i Dobra to jedno z zadań programu „Czysta Odra w Szczecinie etap 2”. Przedstawiciele wspomnianych samorządów oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie podpisali porozumienie w sprawie realizacji inwestycji.

Trójstronne porozumienie w zakresie uporządkowania systemu sieci kanalizacji

Porozumienie podpisali Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, Teresa Dera, wójt Dobrej oraz Waldemar Gill, prezes ZWiK. Prace będą prowadzone w miejscowości Mierzyn. Dotyczy budowy nowego kolektora deszczowego o średnicy 1400 mm od ul. Spółdzielców do cieku Wierzbak. Zgodnie z porozumieniem całość inwestycji poprowadzi ZWiK. Zadaniem spółki będzie ogłoszenie przetargu na prace, wybór ich wykonawcy, realizacja robót i nadzór nad nimi. Zadanie powinno zostać zakończone do grudnia 2018 r.

„Czysta Odra w Szczecinie” to program inwestycyjny realizowany przez ZWiK. Składa się z dwóch etapów i obejmuje w sumie 26 zadań. Łączna wartość obu etapów to ok. 211 mln zł. Program otrzymał wsparcie unijne z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości ok. 103 mln zł. Celem projektu jest kompleksowe rozwiązanie problemów gospodarki wodno-ściekowej w Szczecinie, a w szczególności poprawę jakości wody w rzece Odra oraz ochronę jej makrofauny.

Źródło i Fot.: zwik.szczecin.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ