Partner serwisu
25 kwietnia 2017

Powstaje farma fotowoltaiczna w PWiK Olsztyn

Kategoria: Aktualności

PWiK w Olsztynie na dawnym placu składowym o powierzchni 2800 m2 rozpoczęło budowę farmy fotowoltaicznej. Inwestycja zakończy się w czerwcu 2017 r. Rocznie ma być produkowane 100 MWh energii elektrycznej.

Powstaje farma fotowoltaiczna w PWiK Olsztyn

Najważniejszym celem projektu jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, głównie emisji dwutlenku węgla.

– Przedmiotem projektu jest budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby funkcjonowania bazy sprzętu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olsztynie – mówi Agnieszka Remisiewicz-Sokołowska, zastępca kierownika ds. inwestycji. – Projekt przyczyni się do zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym bilansie energetycznym przedsiębiorstwa i co za tym idzie całego regionu poprzez budowę infrastruktury do wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych – dodaje.

Wartość inwestycji to ponad 810 tys. zł + VAT. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 wyniesie 71 proc. Prace zakończą w czerwcu 2017 r.

Nie jest to pierwsza inwestycja zmierzająca do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Od 2011 r. z podgrzanej energią słoneczną wody korzystają już pracownicy biurowca przy ul. Oficerskiej, Stacji Uzdatniania Wody „Karolin” oraz przepompowni ścieków przy ul. Artyleryjskiej.

 Źródło: pwik.olsztyn.pl

Fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ