Partner serwisu
18 kwietnia 2017

MPWiK Wrocław: Witold Ziomek objął stanowisko prezesa zarządu

Kategoria: Aktualności

Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A we Wrocławiu 14.04.2017 określiła, że zarząd spółki będzie jednoosobowy. Na funkcję prezesa zarządu MPWiK S.A, Rada Nadzorcza powołała Witolda Ziomka.

MPWiK Wrocław: Witold Ziomek objął stanowisko prezesa zarządu

Witold Ziomek jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Elektroniki oraz Uniwersytetu Ekonomicznego – ukończył magisterskie studia managerskie MBA w opcji międzynarodowej.

Przez ostatnie 10 lat pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu MPWiK S.A. – nadzorował m.in. obszar finansów, kontrolingu, IT, inwestycji, zarządzania majątkiem i relacji z klientami. W ciągu tego okresu spółka pozyskała finansowanie i przeprowadziła największy program inwestycyjny w swojej historii w kwocie ponad 1,5 mld zł.

Przed objęciem stanowiska w sektorze publicznym przez 20 lat pracował w Polsce i zagranicą, m.in. na 3 letnim kontrakcie inżynierskim w Tokio w Japonii, na stanowisku managera w firmie doradztwa finansowego z obszaru fuzji i przejęć w Warszawie, jako dyrektor finansowy w międzynarodowej spółce we Wrocławiu.

Zna biegle język angielski.

Źródło i Fot.: MPWiK S.A. we Wrocławiu

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ