Partner serwisu
28 marca 2017

10 milionów na kanalizację w Kaletach

Kategoria: Aktualności

Mieszkańcy w Kaletach Miotku, Zielonej, Mokrusie i Truszczycy zyskają na budowie kanalizacji sanitarnej i stacji podciśnieniowej w ramach I etapu inwestycji. Dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w łącznej kwocie 10 milionów złotych możliwa będzie realizacja tej inwestycji, która doprowadzi do skanalizowania znaczącej części miasta.

10 milionów na kanalizację w Kaletach

To ostatni moment na szukanie zewnętrznych środków, by wesprzeć budżet miasta Kalety przy realizacji takiego przedsięwzięcia. Ze względów formalnych – nie są to tereny aglomeracji – nie można sięgnąć po fundusze unijne.

– Decyzja władz miejskich o przystąpieniu do realizacji tego projektu została podjęta w odpowiednim czasie. Po zapowiadanej nowelizacji "Prawa wodnego", w przyszłości nie będzie już możliwości uzyskania dofinansowania na takie cele z wojewódzkich funduszy. Pieniędzmi na przedsięwzięcia wodno-kanalizacyjne będzie dysponował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Polskie Wody - podmiot, który ma zostać utworzony. To właściwie zamyka takim miastom jak Kalety drogę po wsparcie finansowe Funduszu – powiedział Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli włodarzy Kalet, budowa ruszy jeszcze w tym, a zakończy się w 2019 r. Pożyczka w wysokości 6 mln zł ma być spłacana w latach 2020-2029.

Źródło i Fot.: www.wfosigw.katowice.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ