Partner serwisu
24 marca 2017

WIOŚ wstrzymał działalności oczyszczalni ścieków w Pionkach

Kategoria: Aktualności

Inspektor WIOŚ wydał ustną decyzję w sprawie wstrzymania działalności oczyszczalni ścieków w Pionkach. W wyniku jej ogłoszenia prowadzący oczyszczalnie wstrzymał odprowadzanie ścieków do rzeki Zagożdżonki. Ścieki są retencjonowane w urządzeniach oczyszczalni i będą wywożone transportem asenizacyjnym do innych oczyszczalni.

WIOŚ wstrzymał działalności oczyszczalni ścieków w Pionkach

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie 8 marca 2017 r. został poinformowany o zanieczyszczeniu rzeki Zagożdżonki w m. Pionki poniżej zrzutu ścieków z oczyszczalni komunalnej w Pionkach (piana na powierzchni rzeki).

Po otrzymaniu interwencji, w tym samym dniu, rozpoczęto kontrolę podmiotu prowadzącego przedmiotową instalację. Na miejscu stwierdzono, że na powierzchni wody rzeki Zagożdżonki poniżej oczyszczalni utrzymuje się piana. Pobrana została próbka odprowadzanych ścieków z oczyszczalni i próbki wody z rzeki Zagożdżonki poniżej i powyżej wylotu ścieków oraz próbka ścieków z osadnika wtórnego.

Prowadzącemu oczyszczalnię wydano również polecenie podjęcia działań w celu wyeliminowania przyczyny powstawania piany.

10 marca 2017 r. w trakcie ponownych oględzin stwierdzono, że z wylotu odprowadzane są ścieki o zabarwieniu mlecznym i intensywnym zapachu, co może świadczyć o odprowadzaniu do rzeki ścieków nieoczyszczonych.

W związku z tym, obecny na miejscu zdarzenia inspektor WIOŚ wydał ustną decyzję w sprawie wstrzymania działalności oczyszczalni ścieków w Pionkach. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

W wyniku jej ogłoszenia prowadzący oczyszczalnie wstrzymał odprowadzanie ścieków do rzeki. Ścieki są retencjonowane w urządzeniach oczyszczalni i będą wywożone transportem asenizacyjnym do innych oczyszczalni.

NASTĘPNA STRONA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ