Partner serwisu
28 lutego 2017

Konkurs filmowy pt. „Piję wodę z kranu”

Kategoria: Ciekawostki

Woda od lat inspiruje reżyserów i scenarzystów filmowych. Teraz zainspiruje także uczniów klas szkół podstawowych i gimnazjów z Dąbrowy Górniczej. Z okazji Światowego Dnia Wody Dąbrowskie Wodociągi zorganizowały konkurs filmowy pt. „Piję wodę z kranu”.

Konkurs filmowy pt. „Piję wodę z kranu”

Konkurs jest kierowany do wszystkich uczniów z Dąbrowy Górniczej, którzy nie rozstają się ze smartfonem, obsługa lustrzanki cyfrowej czy kamery nie stanowi dla nich problemu, a grając czują się jak ryba w wodzie. Wystarczy tylko nakręcić i zmontować ciekawy film pt. „Piję wodę z kranu”, w którym główną rolę zagra…  woda.

– Woda towarzyszy każdemu z nas w różnej postaci i przez całe życie. Jako Dąbrowskie Wodociągi
z dumą możemy powiedzieć, że dbamy o wodę dostarczając ją dąbrowianom w postaci zdatnej do picia prosto z kranu. Efekty konkursów fotograficznych, które organizowaliśmy w ubiegłych latach zmotywowały nas tym razem do pójścia krok dalej i ogłoszenia konkursu filmowego. Być może dzięki temu objawi się w Dąbrowie Górniczej reżyserski czy aktorski talent – mówi Andrzej Malinowski, prezes zarządu Dąbrowskich Wodociągów i jednocześnie przewodniczący Jury konkursu.

Wychowawcy klas młodych filmowców mogą zgłaszać ich prace do 10 marca. Filmy zostaną poddane ocenie w dwóch kategoriach: najlepszy film wg Jury oraz najlepszy film wg internautów.

Głosować na najlepszy film może każdy zarejestrowany użytkownik strony www.konkursfilmowy2017.dabrowskie-wodociagi.pl

Klasa, która nakręci najlepszy film zostanie nagrodzona wycieczką do Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu, zdobywcy drugiego miejsca pojadą do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, natomiast filmowcy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają bilety do kina Helios w Dąbrowie Górniczej.

Dzieci z klasy nagrodzonej przez internautów dostaną plecaki, a dodatkowo szkoła, której klasa zdobędzie pierwsze miejsce otrzyma tablicę interaktywną.

Szczegóły konkursu TUTAJ.

Źródło i Fot.: Dąbrowskie Wodociągi

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ