Partner serwisu
27 lutego 2017

85 mln zł na inwestycje w gospodarce wodno-ściekowej w Lubelskim

Kategoria: Aktualności

Lubelskie ma do dyspozycji blisko 85 mln zł na dofinansowanie inwestycji w gospodarce wodno-ściekowej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dotacje przysługują samorządom i spółkom samorządowym na budowę bądź modernizację obiektów służących zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków na terenach wiejskich.

85 mln zł na inwestycje w gospodarce wodno-ściekowej w Lubelskim

Zarząd województwa zatwierdził listę samorządów, które przygotowały projekty. Zainteresowanie pomocą na ten cel było bardzo duże, znacznie wykraczające ponad limit dostępnych środków.

Najwyżej punktowane były projekty gmin o niskich dochodach i wysokim bezrobociu, gdzie inwestycje będą służyły największej liczbie mieszkańców.

O dotacje wystąpiło 130 gmin, które złożyły 170 wniosków na prawie 190 mln zł. Dofinasowanie uzyska 65 projektów, które oceniono najwyżej; kolejne 39 projektów zostało umieszczonych na liście rezerwowej.

Z powiatu puławskiego na liście 65 projektów znalazły się dwie inwestycje: Miejskiego Zakładu Komunalnego w Kazimierzu Dolnym spółka z o.o. (46 pozycja na liście) i Gminy Markuszów (64).

Projekt Miejskiego Zakładu Komunalnego w Kazimierzu Dolnym spółka z o.o. został dobrze oceniony, ponieważ połączyliśmy zadania wodno-kanalizacyjne co było najwyżej punktowane, wybraliśmy również zadania które będą służyć jak największej liczbie mieszkańców gminy. Cała inwestycja będzie kosztowała 2,452 mln zł, a dotacja ma wynosić ponad 1,5 mln zł.

Projekt Kazimierz Dolnego polega na ulepszeniu i rozbudowie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Kazimierz Dolny poprzez: przebudowę (modernizację) stacji uzdatniania wody "Wierzchoniów" w m. Witoszyn oraz przebudowie ujęcia wody w Kazimierzu Dolnym przy ul. Filtrowej, budowę wodociągu Mięćmierz-Okale, rozbudowę oczyszczalni ścieków w Bochotnicy (wirówka) oraz zakup ciągnika i przyczepy do wywożenia osadu z oczyszczalni ścieków i przebudowie przepompowni ścieków (6szt.) w m. Bochotnica i Kazimierz Dolny.

Źródło: www.kazimierz-dolny.pl

Fot.: pl.freeimages.com/ zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ