Partner serwisu
21 lutego 2017

Wodociągi warszawskie wspierają utalentowanych sportowców

Kategoria: Ciekawostki

Pięcioboistka Oktawia Nowacka i niepełnosprawny pływak Wojciech Makowski zostali laureatami nagrody „Woda bez barier”, którą ufundowało nasze przedsiębiorstwo. Wyróżnienia wręczono 3 lutego br. podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy.

Wodociągi warszawskie wspierają utalentowanych sportowców

Nagroda „Woda bez barier” została przyznana po raz pierwszy w historii Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Koncepcja wyróżnienia ufundowanego przez MPWiK jest wynikiem współpracy naszego przedsiębiorstwa z Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. Nawiązuje do sportowej rywalizacji i ducha fair play, ponieważ właśnie te wartości łączą wszystkich sportowców, zarówno startujących w konkurencjach dla zawodników pełnosprawnych, jak i tych biorących udział w turniejach dla osób z ograniczeniami, stąd nazwa – „Woda bez barier”.

Laureatami nagrody zostali medaliści ostatnich igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, uprawiający dyscypliny związane z wodą. Oktawia Nowacka, zawodniczka STPP CWKS Legii Warszawa, jest brązową medalistką w pięcioboju nowoczesnym. Wojciech Makowski reprezentuje najbardziej utytułowany stołeczny klub osób niepełnosprawnych – Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa. Wyróżnienie zostało mu przyznane w dowód uznania za jego osiągnięcia sportowe, w tym najważniejsze, jakim jest srebrny medal olimpijski w konkurencji 100 m stylem grzbietowym w kategorii S11.

O wyborze laureatów we wszystkich kategoriach zdecydowała Kapituła Plebiscytu, w której skład weszli wybitni polscy sportowcy z Ireną Szewińską na czele. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Źródło: www.mpwik.com.pl

Fot.: Stołeczna Estrada

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ