Partner serwisu
20 lutego 2017

GPW przygotowało lekcję o wodzie dla niewidomych dzieci

Kategoria: Ciekawostki

Pierwszą w Polsce ścieżkę edukacyjną w alfabecie Braille’a o tym skąd się bierze woda w kranie, prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA Łukasz Czopik przekazał niewidomym dzieciom z Ośrodka w Ziemięcicach.

GPW przygotowało lekcję o wodzie dla niewidomych dzieci

Ośrodek Szkolno-Wychowawczym w Ziemięcicach koło Zbrosławic to najbliżsi sąsiedzi najstarszej na Śląsku Stacji Wodociągowej „Zawada”, która znajduje się ledwie 3 km od siedziby Ośrodka. To początek wspólnych akcji i działań, wycieczek pozwalających dzieciom niewidomym i chorym przeżyć przygodę z wodą jako najcenniejszym na Ziemi surowcu. Tak jak ich zdrowi rówieśnicy i oni teraz poznają wiedzę o tym skąd bierze się woda w kranie i co trzeba zrobić, żeby woda z jeziora i rzeki nadawała się do picia.

Partnerami w tych przedsięwzięciach będą opiekunowie dzieci z tego, wyjątkowego w skali kraju, ośrodka, który działa od września ubiegłego roku. Placówka, obejmująca swym zasięgiem dzieci z całego województwa śląskiego, zbudowana jest na wzór podobnych ośrodków w Niemczech. Powierzchnia pawilonów to 2.400 metrów kwadratowych i 18 sal do zajęć dydaktycznych dla 100 podopiecznych z różnymi zaburzeniami. Na miejscu znajduje się też internat dla 50-rga dzieci. Koszt budowy wyniósł 15 mln złotych, a przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego oraz Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym.

Źródło i Fot.: www.gpw.katowice.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ