Partner serwisu
24 stycznia 2017

Nowa strona internetowa poświęcona warszawskiej kranówce

Kategoria: Ciekawostki

Co to są dreny? Po co w procesie uzdatniania stosujemy ozon i węgiel aktywny? Czy to prawda, że picie kranówki poprawia koncentrację w ciągu dnia? – odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na stronie warszawskakranowka.pl uruchomionej przez wodociągi warszawskie.

Nowa strona internetowa poświęcona warszawskiej kranówce

W grudniu br. wodociągi warszawskie wystartowały z nową odsłoną kampanii informacyjnej, która ma przekonywać mieszkańców aglomeracji warszawskiej do picia wody z kranu. Uruchomiona strona www.warszawskakranowka.pl jest przyjaznym kompendium wiedzy na temat kranówki dostarczanej przez firmę. Można tam znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, które zadają sobie zarówno młodzi jak i dorośli warszawiacy, np.: skąd się bierze woda w moim kranie? Czy kranówkę mogę pić bez przegotowania? Czy woda w Warszawie bogata jest w minerały?

Z pomocą grafik przedsiębiorstwo pokazuje krok po kroku jak wygląda proces uzdatniania wody od ujęcia spod dna Wisły lub z Jeziora Zegrzyńskiego do chwili, gdy trafi do domów warszawiaków. Pokazuje czym różni się instalacja wewnętrzna od sieci wodociągowej MPWiK, przypomina o obowiązkach właścicieli i zarządców budynków oraz radzi, o czym powinniśmy pamiętać, żeby z naszego kranu płynęła woda o najwyższej jakości.

Na stronie można znaleźć też porady dotyczące zdrowego odżywiania oraz domowe sposoby na proste i ekologiczne sposoby czyszczenia armatury w kuchni i łazience.

Uruchomienie strony internetowej jest elementem działań informacyjnych, dzięki którym spółka chce prezentować mieszkańcom dobrą jakość warszawskiej kranówki i przekonywać ich do zdrowego oraz ekologicznego stylu życia. W planach MPWiK ma wzbogacanie zakładki o zdjęcia oraz o kolejne działy z poradami oraz przydatnymi informacjami dotyczącymi wody dostarczanej przez wodociągi warszawskie.

Źródło i Fot.: www.mpwik.com.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ