Partner serwisu
11 stycznia 2017

Firma BLEJKAN na giełdzie?

Kategoria: Aktualności

W przygotowanym przez „Parkiet” zestawieniu 100 firm, które nie są notowane na giełdzie, na pierwszej pozycji uplasowała się szczecińska firma BLEJKAN S.A. Jak zaznaczają autorzy rankingu, spółkami tymi powinni zainteresować się inwestorzy. W badaniu pod uwagę wzięto wyniki finansowe ponad 2 tys. polskich przedsiębiorstw. Z tej grupy wyselekcjonowano 100 firm, które w ostatnich latach rozwijają się najlepiej, ale nie trafiły jeszcze „na parkiet”.

Firma BLEJKAN na giełdzie?

Partnerami opracowania są: Giełda Papierów Wartościowych i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Listę rankingową otwiera BLEJKAN – firma działająca w branży bezwykopowej renowacji sieci podziemnych.

Jak podkreśla w wywiadzie udzielonym dziennikowi prezes firmy Jakub Blejsz, funkcjonowanie na tak niszowym rynku wymaga nie tylko wysoce specjalistycznego sprzętu, ale także wyspecjalizowanych pracowników z dużym doświadczeniem.

Warto wspomnieć, że rok 2015 okazał się dla spółki wyjątkowy. Przeprowadziła wówczas renowację około 100 km sieci (nie uwzględniając renowacji przyłączy o łącznej długości około kilkudziesięciu kilometrów), głównie kolektorów ściekowych sanitarnych lub ogólnospławnych. Liczba ta okazała się rekordowym wynikiem w Polsce. Co istotne, spółka dokładnie śledzi również rynek europejski i pozyskuje kontrakty również poza granicami Polski. Pomimo, że rok 2016 zaznaczył się załamaniem rynku i to w skali znacznie większej niż się tego spodziewano, Jakub Blejsz z optymizmem patrzy w nadchodzący rok. Firma liczy na to, że nadchodzące lata będą lepsze a tendencja wzrostowa utrzyma się do końca 2022 tj. nowej perspektywy projektów unijnych.

Źródło: informacja prasowa

Fot.: pl.123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ