Partner serwisu
10 stycznia 2017

Remont Stacji Uzdatniania Wody Karczma Borowa

Kategoria: Aktualności

Trwają prace modernizacyjne w leszczyńskiej stacji uzdatniania wody. Odnawiana jest zarówno armatura technologiczna, jak również sam budynek stacji.

Remont Stacji Uzdatniania Wody Karczma Borowa

Stacja Uzdatniania Wody Karczma Borowa zaopatruje mieszkańców miasta w wodę już od ponad dwudziestu trzech lat. Ilość produkowanej tu kranówki pokrywa 1/4 zapotrzebowania Leszna. Dbałość o ujęcie jest istotna, gdyż przekłada się na jakość wody dostarczanej mieszkańcom oraz zapewnienie ciągłości jej dostaw. Z uwagi na to 1 grudnia 2016 r. SUW Karczma Borowa została czasowo wyłączona z eksploatacji. Obecnie prowadzone są w obiekcie prace remontowe. Odnawiana jest zarówno armatura technologiczna, jak również sam budynek stacji.

– Jesteśmy już po piaskowaniu i zabezpieczeniu farbą podkładową całej armatury, czyli zarówno rurociągów technologicznych, jak również służących do uzdatniania wody aeratorów i filtrów pośpiesznych. Ponadto w najbliższym czasie zostanie wymieniona stolarka okienna w całym budynku. Dodatkowo, korzystając z okresowego wyłączenia stacji z eksploatacji, zostaną wyczyszczone dwa zbiorniki wody czystej o pojemności 500 m3 każdy – mówi Alicja Jezierska-Gąsiorek, Z-ca Kierownika Działu Produkcyjnego.

W czasie remontu SUW Karczma Borowa zaopatrzenie w wodę mieszkańców Leszna odbywa się z dwóch pozostałych stacji: Strzyżewice i Zaborowo. Prace modernizacyjne potrwają kilka tygodni. Ponowne włączenie SUW Karczma Borowa do eksploatacji zostało wstępnie zaplanowane na początku 2017 roku.

Źródło i Fot.: mpwik-leszno.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ