Partner serwisu
10 stycznia 2017

48 przydomowych oczyszczalni na terenie Gminy Chmielno

Kategoria: Aktualności

Pod koniec ubiegłego roku rozliczono zadanie „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Chmielno”. Obejmowało ono montaż 48 takich obiektów w miejscowościach o zabudowie rozproszonej.

48 przydomowych oczyszczalni na terenie Gminy Chmielno

Chociaż budowa przydomowej oczyszczalni ścieków może wydawać się mało atrakcyjna, inwestycja ta ma sporo zalet. Mimo, że jej montaż przewyższa koszt budowy szamba, jest zdecydowanie tańsza w eksploatacji i nie wymaga pracochłonnych zabiegów konserwacyjnych. Dodatkowo odpowiedni dobór wielkości oczyszczalni do indywidualnych potrzeb oraz jej prawidłowa eksploatacja zapewniają bezpieczeństwo dla wód powierzchniowych i gruntowych.

Na realizację zadania „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Chmielno” przeznaczono ponad 800 tys zł, z czego ponad 500 tys zł pochodziło z pożyczki udzielonej przez WFOŚiGW w Gdańsku.

Trwa nabór ciągły wniosków w ramach konkursu „Lokalne rozwiązania w gospodarce ściekowej na Pomorzu", skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego województwa pomorskiego i  ich związków lub podmiotów świadczących usługi publiczne w ramach realizacji zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego. Do konkursu mogą być zgłaszane zadania polegające na budowie przydomowych, biologicznych oczyszczalni ścieków (PBOŚ) o przepustowości do 50 RLM, oczyszczających ścieki bytowe z budynków mieszkalnych, gospodarstw agroturystycznych i obiektów użyteczności publicznej. Więcej informacji odnajdą Państwo na stronie WFOŚiGW w Gdańsku.

Źródło i Fot.: wfos.gdansk.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ