Partner serwisu
04 stycznia 2017

200 tys. zł na projekt techniczny modernizacji oczyszczalni ścieków w Kaliszu Pomorskim

Kategoria: Aktualności

W budżecie na rok 2017 zarezerwowano 200 tys. zł na projekt techniczny modernizacji oczyszczalni ścieków w Kaliszu Pomorskim. Co oznacza, iż w latach następnych rozpoczną się starania o uzyskanie dotacji na tę niezbędną i kosztowną inwestycję.

200 tys. zł na projekt techniczny modernizacji oczyszczalni ścieków w Kaliszu Pomorskim

Oczyszczalnia ścieków, oddana do użytku w roku 2005, funkcjonuje już jedenaście lat. I obecnie coraz częściej wymaga wymiany zużytych urządzeń. W 2016 roku zamontowano dla przykładu ponad sto nowych dyfuzorów, które doprowadzają powietrze do dwóch reaktorów biologicznych. Teraz jednak, gdy ścieków wciąż przybywa, konieczny jest trzeci taki reaktor. Już nowocześniejszy, o większej sprawności.

Konieczny jest także dodatkowy zbiornik retencyjny, gdyż podczas każdej, większej ulewy do oczyszczalni napływa zbyt wiele ścieków z kanalizacji ogólnospławnej. Ponadto planuje się przebudowę systemu kanalizacyjnego, tak by zrezygnować z dwóch mechanicznych podczyszczalni ścieków, jakie działają obecnie (obok Nadleśnictwa i nieopodal Pałacu). Szczegółowe wyliczenie potrzebnych nakładów będzie znane po wykonaniu projektu technicznego, ale koszt tej inwestycji sięgnie z pewnością kilkanaście mln zł.

Źróło i Fot.: kaliszpom.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ