Partner serwisu
19 grudnia 2016

Wybrany Inżynierem Kontraktu dla projektu uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna

Kategoria: Aktualności

Podpisana została umowa pomiędzy Francuską Firmą SUEZ Consulting – SAFEGE Oddział w Polsce, a Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Krośnie Sp. z o.o., na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadań realizowanych w ramach Projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna – II etap”.

Wybrany Inżynierem Kontraktu dla projektu uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna

Głównym celem Projektu jest uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna. Współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Planowany całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi ponad 44 202 510,00 zł (brutto).

W ramach projektu realizowane będą następujące zadania:

  • Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Krośnie,
  • Modernizacja Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej,
  • Budowa instalacji fotowoltaicznych na potrzeby Oczyszczalni Ścieków w Krośnie oraz ZUW Szczepańcowa.

Prace nad przygotowaniem inwestycji spółka rozpoczęła w 2014 r., zakończenie inwestycji planowane jest na II/III kw. 2021 roku.

– Program inwestycyjny, którego realizację właśnie rozpoczynamy jest kontynuacją naszych wcześniejszych działań, w wyniku których w ostatnich latach zainwestowaliśmy już w infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną kwotę ponad 100 mln. zł. Teraz przyszedł czas na modernizację i hermetyzację oczyszczalni ścieków oraz modernizację ujęcia wody w Szczepańcowej. Realizacja tych inwestycji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności naszych usług, ale także zmniejszenie uciążliwości oczyszczalni ścieków dla okolicznych mieszkańców –  powiedział Janusz Fic, prezes MPGK.

Firma „SAFEGE” Oddział w Polsce Al. Jerozolimskie Warszawa wyłoniona została w ramach postępowania przetargowego.  Umowa opiewa na kwotę 708.480,00 zł. (brutto).

Źródło i Fot.: www.ekrosno.pl

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ