Partner serwisu
19 grudnia 2016

Źródełka we wszystkich konińskich szkołach

Kategoria: Ciekawostki

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie zakończyło montaż źródełek z „Pewiczanką” we wszystkich konińskich szkołach, w których była taka techniczna możliwość i zgoda dyrekcji placówki. Objętych programem zostało około 13 000 uczniów.

Źródełka we wszystkich konińskich szkołach

Dwa lata temu, z inicjatywy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Koninie w pięciu szkołach zainstalowano srebrne umywalki z wygodnymi do picia kranami, dzięki którym uczniowie mogą gasić pragnienie.

Pierwsze poidełka zainstalowano w gimnazjach nr 5 i 6, II Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych oraz Zespole Szkół Budowlanych. Pozytywna reakcja dzieci, nauczycieli i rodziców zachęciła PWiK do kontynuowania akcji. Uzyskano na ten cel dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i w ramach przedsięwzięcia „Ścieżka edukacyjna „Woda źródłem zdrowia”” zakończono montaż źródełek. Celem tej ścieżki edukacyjnej było dotarcie w sposób przystępny i czytelny do dzieci i młodzieży, ale także ich rodziców i nauczycieli z informacją o zaletach picia świeżej wody „Pewiczanki”. Dodatkowym elementem było kształtowania nawyków racjonalnego wykorzystania środowiska naturalnego.

– Źródełka w szkole to bardzo trafiony pomysł, nasi uczniowie zareagowali na nie entuzjastycznie, to dla nich coś zupełnie nowego, więc jest bardzo atrakcyjne. Wielu uczniów korzysta ze źródełka co przerwę, a jak wiadomo woda ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie i rozwój dzieci – mówi Karol Fritz, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Koninie. – Mam też nadzieję, że „Pewiczanka” dostępna w każdej chwili stanie się konkurencją dla przynoszonych przez dzieci słodkich, sprzyjających otyłości, napojów.

Zdaniem nauczycieli źródełka wpisują się bardzo dobrze w pracę profilaktyczną szkół, skierowaną między innymi na promowanie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Jednocześnie jest to okazja do rozwijania wśród uczniów wrażliwości na aspekt ochrony środowiska naturalnego – piją wodę, kiedy chcą, a nie muszą jej przynosić w plastikowych butelkach.

Źródło i Fot.: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ