Partner serwisu
12 grudnia 2016

Sądeckie Wodociągi osiagnęły efekt ekologiczny i to z nadwyżką

Kategoria: Aktualności

Zakończyła się realizacja największego przedsięwzięcia wodno-ściekowego w Małopolsce. Spółka Sądeckie Wodociągi przyłączyła do sieci kanalizacyjnej o ponad 2,5 tysiąca więcej osób niż zakładał projekt pn. „Modernizacja i rozbudowa systemu gospodarki wodno-ściekowej Miasta Nowego Sącza z przyległymi terenami gmin sąsiednich”. Lepszy od zakładanego wynik udało się uzyskać także w przypadku sieci wodociągowej. Efekt ekologiczny osiągnięty i to z nadwyżką.

Sądeckie Wodociągi osiagnęły efekt ekologiczny i to z nadwyżką

– Liczby mówią same za siebie. Potrzeba przeprowadzenia tego gigantycznego przedsięwzięcia była o wiele większa niż zakładaliśmy – mówi Janusz Adamek, prezes Spółki Sądeckie Wodociągi. – Zainteresowanie przyłączeniem się do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zadanie wykonaliśmy na ponad 100 procent – dodaje.

W ciągu zaledwie kilku lat sądeckie przedsiębiorstwo zbudowało 72 kilometrów sieci wodociągowej i 184 kilometry kanalizacji sanitarnej. Zmodernizowanych zostało około 10 kilometrów sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Rozbudowana i zmodernizowana została Stacja Uzdatniania w Starym Sączu. Obok tych podstawowych zadań, wykonanych przy udziale unijnych środków, Spółka Sądeckie Wodociągi odbudowała także 55 km dróg, co znacznie wpłynęło na polepszenie komfortu podróżowania po Sądecczyźnie.

– Nowy Sącz jest już skanalizowany w 98 procentach. Na podobnym poziomie miasto oplata sieć wodociągowa. Oznacza to wyrównanie szans w dostępie do korzystania z niezbędnych praw człowieka, jakimi są bezpieczna dla zdrowia i czysta woda oraz nieuciążliwe dla środowiska odprowadzanie ścieków – podkreśla Adamek.

Inwestycja w liczbach:
• 184 km kanalizacji
• 72 km wodociągu
• 55 km nowej nawierzchni asfaltowej

Z inwestycji korzystają już mieszkańcy Nowego Sącza oraz gmin: Nawojowa, Stary Sącz i Kamionka Wielka.

– Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej – i z całą odpowiedzialnością mogę użyć tego sformułowania – Sądecczyzna dokonała skoku cywilizacyjnego. Bez tego wsparcia inwestycja musiałaby zostać rozłożona na około osiemdziesiąt lat – zaznacza prezes.

Źródło i Fot.: www.swns.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ