Partner serwisu
24 listopada 2016

Bezwykopowa renowacja sieci wodociągów w dużych miastach? To możliwe!

Kategoria: Sieci wod-kan

Zatłoczone centrum miasta. Dwupasmowa jezdnia, torowisko tramwajowe, chodniki dla pieszych… Wymiana rurociągów metodą wykopową w tym miejscu równa się paraliż połowy aglomeracji. Na rynku polskim pojawiło się jednak rozwiązanie tego problemu – 3M™ Scotchkote™ Liner 2400: szybkoutwardzalna  powłoka polimocznikowa stosowana do bezwykopowej renowacji sieci wodociągowej.

Bezwykopowa renowacja sieci wodociągów w dużych miastach? To możliwe!

Przewód wodociągowy – wykonany ze stali czy też żeliwa bez odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego – po kilkudziesięciu latach zarasta wewnątrz osadami i koroduje. Następuje osłabienie konstrukcyjne rur, zwężenie średnicy, pojawiają się rozszczelnienia, a równocześnie pogarsza jakość wody. Wówczas na marne idzie praca zmodernizowanych stacji uzdatniania. Woda w kranie pozostaje mętna, brązowa, ma niezbyt przyjemny zapach. Bez wątpienia warto więc skorzystać z rozwiązań, które zapewniają odpowiednią ochronę przed korozją. Z jednej strony poprawiają jakość wody pitnej, która dociera do mieszkań, domów, lokali użytkowych, z drugiej – minimalizują ryzyko rozszczelnienia rury wodociągowej, które może prowadzić do poważnej awarii.

Powłoki antykorozyjne do sieci wodociągowej ratują duże miasta przed awarią i paraliżem
– Proponujemy rozwiązanie – zwłaszcza dla dużych miast – innowacyjne, którego do tej pory dla rurociągów wody pitnej nie było na rynku polskim – mówi Marcin Łukasik z działu Energetyki i Elektroniki w 3M Poland. To rozwiązanie to 3MTM ScotchcoteTM 2400 potocznie nazywany polimocznik. Jest to powłoka polimocznikowa, aplikowana na przewody wodociągowe przy, co warto podkreślić, bezwykopowej renowacji, której zadaniem jest przywrócenie pierwotnego stanu przewodu i ochrona przed korozją.

Żeby dowiedzieć się więcej na temat bezwykopowej naprawy rur odwiedź serwis renowacja-wodociagow.pl

Zaletą tego innowacyjnego rozwiązania jest przede wszystkim krótki czas naprawy rur oraz brak konieczności organizowania uciążliwych prac wykopowych. Warto przy tym podkreślić długotrwały efekt polimocznika – żywotność zastosowanego materiału, a co za tym idzie zabezpieczenie antykorozyjne, wynosi nawet do 50 lat.

 

 

 

 

NASTĘPNA STRONA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ