Partner serwisu
17 listopada 2016

1 500 Strażników Czystej Wody wyszkolonych w Dąbrowskich Wodociągach

Kategoria: Aktualności

Zakończył się jeden z największych w woj. śląskim projektów edukacyjnych poświęconych wodzie. W jego ramach uczniowie podstawówek z Dąbrowy Górniczej przejmowali na jeden dzień oczyszczalnię ścieków. Przechodząc specjalną ścieżką edukacyjną poznawali tajniki działania Dąbrowskich Wodociągów, podglądali zmagania Maga z Władcą Ścieków i próbowali zamienić ścieki w czystą wodę.

1 500 Strażników Czystej Wody wyszkolonych w Dąbrowskich Wodociągach

W edukacyjnym projekcie ekologicznym Dąbrowskich Wodociągów, który trwał od początku października do połowy listopada, wzięło udział 1 500 dzieci z klas trzecich.

Podczas kursu uczniowie dowiadywali się skąd bierze się woda w kranie, jak dbać o otaczającą nas przyrodę, a na koniec, po solidnym treningu, razem z pracownikami oczyszczalni, dokonywali magicznej przemiany ścieków w czystą wodę, gaz, energię elektryczną i ciepło.

Przygodę w wodociągach młodzi uczniowie rozpoczynali od multimedialnej makiety – jedynej z nielicznych takich w Polsce. Autorski projekt Dąbrowskich Wodociągów w przystępny sposób, za pomocą animowanych zmagań Maga i Władcy Ścieków pokazuje jak dbać o środowisko oraz jak działa oczyszczalnia ścieków. Na zakończenie tego etapu uczniowie brali udział w interaktywnym quizie.

– Na wielkim kolorowym stole z ekranami jest cała oczyszczalnia. Oglądaliśmy bajkę jak Mag ze swoją armią strażników i dobrych bakterii walczył ze złymi stworkami, które są w ściekach – opowiada Maja z trzeciej klasy. A jej kolega Wojtek dodaje: - Te ścieki wszyscy produkujemy w domu, one potem trafiają do oczyszczalni i tu są oczyszczane z niedobrych kolegów Władcy Ścieków.

Magia to w Dąbrowskich Wodociągach codzienność

Następną częścią zajęć w Dąbrowskich WoNASTĘPNA STRONA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ