Partner serwisu
15 listopada 2016

Doświadczenia polskich przedsiębiorstw wodociągowych w eksploatacji wodomierzy ultradźwiękowych

Kategoria: Nowości produktowe

Firma Kamstrup, wiodący na świecie producent liczników ultradźwiękowych oraz systemów zdalnego odczytu i monitoringu, dostarcza wodomierze ultradźwiękowe Multical®21, flowIQ®3100 oraz Multical®62 do wielu przedsiębiorstw wodociągowych na terenie całej Polski.

Jako pierwsi
Jednym z pierwszych przedsiębiorstw stosujących rozwiązania Kamstrup jest Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. KPWiK ma w swoich zasobach ok. 4000 wodomierzy Multical®21 oraz system zdalnego odczytu na smartfony – READy.

Najważniejsze kryteria, które zadecydowały o wyborze to: brak części ruchomych, wbudowany nadajnik radiowy oraz całkowita niewrażliwość na wszelkie próby zaburzenia pomiaru (np. stosowanie magnesów neodymowych). Metoda ultradźwiękowa zapewnia stabilny i dokładny pomiar wody przez 3 okresy legalizacyjne (żywotność baterii 16 lat).

Zastosowanie wodomierzy Multical®21 znacznie poprawiło funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Wykonanie odczytu jest teraz możliwe u 100% odbiorców, zwiększenie częstotliwości odczytu poprawia płynność finansową przedsiębiorstwa, a na zebranie odczytów potrzeba znacznie mniej czasu. Teraz zajmuje to kilka godzin, a nie tygodni.

Za przykładem KPWiK w Kartuzach idą inne firmy jak EPWiK w Elblągu, PGKiM w Drezdenku, PELKOM w Pelplinie czy GPU ALGAWA w Aleksandrowie Kujawskim. Wszędzie tam, gdzie są problemy z odczytem wodomierzy i poszukuje się urządzeń najwyższej klasy pomiarowej, stosowane są wodomierze ultradźwiękowe.

500 sztuk
Na polskim rynku funkcjonują przedsiębiorstwa wodociągowo-ciepłownicze np. MPI „KOS-EKO” w Kościerzynie. Z uwagi na wieloletnie pozytywne doświadczenia z ciepłomierzami ultradźwiękowymi Kamstrup i chęć wdrożenia systemu zdalnego odczytu, oczywistym krokiem był zakup wodomierzy ultradźwiękowych. W 2014 roku zrealizowano pierwszą dostawę ponad 500 szt. wodomierzy Multical®21, a w ramach realizowanej obecnie umowy, do końca 2018 roku MPI „KOS-EKO” wymieni wszystkie wodomierze w swoich zasobach na ultradźwiękowe.

 

NASTĘPNA STRONA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ