Partner serwisu
10 listopada 2016

Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej w Nowogardzie

Kategoria: Aktualności

Gmina Nowogard otrzyma ponad 1,3 miliona złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Środki pozwolą sfinansować budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej.

Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej w Nowogardzie

Umowę dofinansowania 9 listopada br. podpisali: Radosław Mackiewicz i Konstanty Oświęcimski – Zastępcy Prezesa WFOŚiGW w Szczecinie – Instytucji Pośredniczącej RPO WZ 2014-2020 oraz Robert Czapla – Burmistrz Gminy Nowogard.

Prace, które będą prowadzone w ulicach: Zielonej, Kazimierza Wielkiego i Waryńskiego, pozwolą na rozdzielenie sieci ogólnospławnej na sieci: kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Inwestycja korzystnie wpłynie na środowisko, poprzez ograniczenie dopływu wód deszczowych do oczyszczalni ścieków, a także dopływu ścieków do Jeziora Nowogardzkiego.

Koszt realizacji projektu „Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej umożliwiająca rozdział sieci ogólnospławnej na sieć kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej w Nowogardzie” to ponad 1,5 mln zł przy unijnym dofinansowaniu przekraczającym 1,3 mln zł.

Źródło i Fot.: www.wfos.szczecin.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ