Partner serwisu
20 października 2016

ZWiK Szczecin: Niższe koszty dzięki likwidacji pompowni

Kategoria: Aktualności

Likwidacja pompowni spowoduje redukcję kosztów bieżących spółki. Wraz z likwidacją pomp odejdą koszty ich bieżącej konserwacji, napraw, obsługi i przede wszystkim energii elektrycznej to spodziewany efekt inwestycji, którą przeprowadzi ZWiK Szczecin.

ZWiK Szczecin: Niższe koszty dzięki likwidacji pompowni

Spółka realizuje zadanie pod nazwą „Budowa kanałów grawitacyjnych w miejsce układów pompowych”.  Jest ono podzielone na dwie części. Pierwsza to likwidacja pompowni ścieków obsługującej jedno z osiedli przy ul. Miodowej wraz z budową odcinka grawitacyjnego kanału sanitarnego i włączeniem go do istniejącej kanalizacji przy tej ulicy. Kolejne polegać będzie na likwidacji trzech przepompowni znajdujących się przy ul. Zegadłowicza, zastąpienie ich nowym układem pompowym i podłączenie do rurociągu w tej ulicy.

Inwestycję zrealizuje wybrane w przetargu Specjalistyczne Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych MAZUR. Koszt zadania to 361,6 tys. zł. Wykonawca przystąpił do opracowania projektów organizacji ruchu dla poszczególnych zadań. Zgodnie z umową prace potrwają do końca listopada.

Likwidacja pompowni spowoduje redukcję kosztów bieżących spółki. Wraz z likwidacją pomp odejdą koszty ich bieżącej konserwacji, napraw, obsługi i przede wszystkim energii elektrycznej.

To nie pierwsze tego typu działanie przeprowadzone przez ZWiK. W roku 2013 została zlikwidowana przepompownia przy ul. Moczarowej na osiedlu Osów. Została zastąpiona kanałem grawitacyjnym. Oszczędność z tytuły rachunków za prąd w przypadku tej jednej inwestycji wyniosła ok. 30 tys. zł rocznie.

Źródło: zwik.szczecin.pl

Fot.: 123fr.pl/ zdjęcie ilustracyjne

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ