Partner serwisu
20 października 2016

Ruszyła budowa kanalizacji w Jaworznie

Kategoria: Aktualności

Niespełna trzy miesiące po podpisaniu umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, rozpoczęły się pierwsze prace budowlane w ramach V fazy jaworznickiego projektu kanalizacyjnego.

Ruszyła budowa kanalizacji w Jaworznie

Projekt „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza V” dotyczy m.in. budowy kanalizacji w dzielnicy Jeleń Łęg oraz w ulicach: Śląskiej, Paderewskiego. I w tych ulicach, z dniem 10 października rozpoczęły się pierwsze wykopy pod ułożenie rur i studni kanalizacyjnych.

Budowa sieci sanitarnej o długości 500 metrów dla 30 posesji w ulicy Śląskiej i Paderewskiego potrwa do listopada bieżącego roku. Natomiast znacznie dłużej, bo do końca 2017 roku, prowadzone będą prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Jeleniu Łęgu. Tu od podstaw powstanie ponad 9 km sieci dla 1200 osób. Wartość piątej części, wynosić będzie 16 835 052, 35 zł, z czego dofinansowanie z POIiŚ stanowić będzie kwotę 8 700 935,77 PLN.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

Źródło i Fot.: www.mpwik.jaworzno.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ