Partner serwisu
20 października 2016

Gruntowna modernizacja stacji uzdatniania wody w Lubachowie

Kategoria: Aktualności

Pieniądze z Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 pozwoliły gruntownie zmodernizować stację uzdatniania wody w Lubachowie i znacznie zwiększyć liczbę jej odbiorców. Nowoczesny zakład zapewnia czystą wodę dla większości mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego.

Gruntowna modernizacja stacji uzdatniania wody w Lubachowie

Woda uzdatniana w unowocześnionej stacji w Lubachowie pochodzi z położonego u podnóża Gór Stołowych i Wałbrzyskich zbiornika zaporowego, który jest zasilany z rzeki Bystrzycy i potoków górskich. W Lubachowskim zakładzie woda jest poddawana m.in. filtracji. Wykorzystuje się tutaj nowoczesne technologie, m.in. ozonowania. Odremontowano także olbrzymie zbiorniki do magazynowania wody. To wszystko dzięki zrealizowanemu projektowi "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego - etap I".

Samorządowcy zmodernizowali także oczyszczalnie ścieków w Dzierżoniowie i Bielawie, wybudowali nowe kanalizacje (7,63 km) i wodociągi (7,7 km) oraz zmodernizowali stacje uzdatniania wody w: Dzierżoniowie i Kamionkach. Wybudowano nową stację uzdatniania wody SUW Niemcza. Wartość całkowita zadania to ponad 103 mln złotych, w tym dotacja z UE: 45 mln złotych. Wartość pożyczek z WFOŚiGW we Wrocławiu wyniosła ponad 27 mln złotych.

Źródło i Fot.: www.wfosigw.wroclaw.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ