Partner serwisu
14 października 2016

Ponad 67 mln zł na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową dla mazowieckich gmin

Kategoria: Aktualności

Mazowieckie gminy, związki międzygminne oraz spółki, w których jedynym udziałowcem są jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową. Do rozdysponowania jest ponad 67 mln zł. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Nabór wniosków potrwa do 5 grudnia br.

Ponad 67 mln zł na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową dla mazowieckich gmin

– Inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową to ciągle jedne z ważniejszych działań dla samorządów z Mazowsza. To nie tylko wyższa jakość życia dla mieszkańców mazowieckich wsi i małych miasteczek, ale także troska o środowisko naturalne. Zachęcam mazowieckie samorządy do ubiegania się o te środki i do realizowania kolejnych inwestycji – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Dofinansowanie będzie można otrzymać m.in. na: budowę, przebudowę lub wyposażenie oczyszczalni ścieków, ujęć wody, stacji uzdatniania wody, systemów kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych, przydomowych oczyszczalni ścieków, zbiorczych systemów zaopatrzenia w wodę oraz instalacji do osadów ściekowych.

Pomoc ma formę zwrotu części kosztów kwalifikowalnych projektu. Maksymalna wysokość wsparcia na realizację projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w okresie realizacji programu nie może przekroczyć 2 mln zł na beneficjenta. O dofinansowanie mogą ubiegać się mazowieckie gminy, związki międzygminne oraz spółki, w których jedynym udziałowcem są jednostki samorządu terytorialnego.

Nabór wniosków potrwa do 5 grudnia 2016 r. Formularze należy składać bezpośrednio w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Skoczylasa 4 (Kancelaria Ogólna). Szczegółowe informacje oraz formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej www.prow.mazovia.pl w zakładce PROW 2014-2020 oraz w Aktualnościach.

Na realizację zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w ramach Programu Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014-2020 województwo mazowieckie ma do wykorzystania ponad 67 mln zł.

Źródło: informacja prasowa

Fot.: pl.123fr.com / zdjęcie ilustracyjne

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ