Partner serwisu
13 października 2016

Gmina Brzeszcze: modernizacja oczyszczalni ścieków

Kategoria: Aktualności

Burmistrz Gminy Brzeszcze podpisał umowę o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej budowy kanalizacji sanitarnej i modernizację oczyszczalni ścieków. Pozyskana kwota dotacji to ponad 23 miliony złotych.

Gmina Brzeszcze: modernizacja oczyszczalni ścieków

Gmina Brzeszcze podpisała w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej i modernizacja oczyszczalni ścieków w Gminie Brzeszcze” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach. Pozyskana kwota dotacji to ponad 23 miliony złotych.

W siedzibie Narodowego Funduszu umowę o dofinansowanie w obecności Ewy Kamieńskiej Dyrektora Departamentu Ochrony Wód NFOŚiGW oraz Michała Filipka Głównego Specjalisty w Departamencie Ochrony Wód podpisały: Burmistrz Brzeszcz Cecylia Ślusarczyk Burmistrz Brzeszcz przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Renaty Dudziak.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje kompleksową modernizację oczyszczalni ścieków oraz budowę 8,1 km sieci kanalizacji sanitarnej.

Jednocześnie w ramach projektu rozbudowana zostanie na długości ok. 2 kilometrów kanalizacja deszczowa.

Projekt zakończy się w grudniu 2018 roku. Przewidywany efekt ekologiczny - liczba nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej, którzy przyłączą się do sieci w wyniku realizacji projektu to 940 mieszkańców. Osiągnięcie efektu planowane jest do końca 2019 roku.

Źródło i Fot.: brzeszcze.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ