Partner serwisu
04 października 2016

Gdańsk: zdroje dla najmłodszych

Kategoria: Ciekawostki

Było ich 112, a będzie jeszcze więcej. Konkretniej mówiąc 132, bo Miasto Gdańsk i Saur Neptun Gdańsk rozpoczynają realizację IV edycji projektu montażu zdrojów do picia wody w gdańskich placówkach oświatowych. Tym razem jednak zdroje trafią nie do szkół, a publicznych przedszkoli, w których maluchy będą mogły gasić pragnienie smaczną, gdańską kranówką.

Gdańsk: zdroje dla najmłodszych

Inauguracja projektu „Zdroje dla najmłodszych” odbędzie się 5 października w Przedszkolu nr 35 przy ul. Wałowej 36 w Gdańsku. W uroczystym przekazaniu przedszkolakom symbolicznego, pierwszego z dwudziestu poidełek udział wezmą prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz prezes Saur Neptun Gdańsk Guy Fournier.

– Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce, które na tak dużą skalę realizuje projekt montażu zdrojów w placówkach oświatowych. Do tej pory poidełka montowaliśmy w szkołach, pora pójść krok dalej. W tym roku rozpoczynamy montaż zdrojów dla przedszkolaków – podkreśla Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

– Dzieci szkolne bez obaw korzystają z dostępu do wody z poidełek. Co nas nie dziwi, bo gdańska woda z kranu jest czysta i bezpieczna. W 100% spełnia najwyższe europejskie normy jakości. Liczymy na to, że przekonamy do picia wody z kranu także młodsze pokolenie gdańszczan – dodaje Guy Fournier, prezes Saur Neptun Gdańsk.

Fot.: pl.123rf.com /zdjęcie ilustracyjne

Źródło: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ