Partner serwisu
03 października 2016

Lubartów: Dofinansowanie na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni

Kategoria: Aktualności

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Lubartowie uzyskało dofinansowanie na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków. Planowany termin rozpoczęcia prac to I kwartał 2017 r.

Lubartów: Dofinansowanie na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni

W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Tomasz Marzęda Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Lubartowie podpisał umowę na dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa i przebudowa- modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji sanitarnej w Lubartowie”.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II  „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Planowany całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 66 422 853,73 zł. brutto, udzielone dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w kwocie 34 420 104,06 zł.

Powyższa inwestycja obejmuje rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej na ulicy Krańcowej.

W najbliższym okresie w wyniku procedur przetargowych zostaną wyłonieni wykonawcy poszczególnych zadań. Planowany termin rozpoczęcia prac to I kwartał 2017 r.

Źródło: www.pgk.lub.pl

Fot.: pl.123rf.com / zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ