Partner serwisu
03 października 2016

27 milionów złotych dotacji na łapską oczyszczalnię

Kategoria: Aktualności

Prawie 27 milionów złotych na oczyszczalnię – to wysokość dotacji jaką ze środków unijnych otrzyma Gmina Łapy. W ramach inwestycji zakłada się również m.in. zakup specjalistycznego pojazdu, modernizację SUW.

27 milionów złotych dotacji na łapską oczyszczalnię

Inwestycję dotyczącą poprawy gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Łapy będzie realizować Zakład Wodociągów i Kanalizacji. W efekcie poprawi się jakość wody dostarczanej do mieszkań, parametry oczyszczania ścieków, a także ograniczone zostaną zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, co przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska ale przede wszystkim poprawi jakość życia mieszkańców.

– Nasz wniosek został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zajęliśmy 5 pozycję na liczącej 91 inwestycji liście rankingowej – podkreśla Burmistrz Łap, Urszula Jabłońska. – W ramach inwestycji zakłada się modernizację oczyszczalni ścieków w Łapach, wraz z zakupem specjalistycznego pojazdu do utrzymania sieci kanalizacyjnej, modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Płonce Strumiance, wraz z budową rurociągu tranzytowego (pozwoli to na wyłączenie z eksploatacji nieefektywnych i przestarzałych SUW przy ul. Spółdzielczej i Płonkowskiej) oraz budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Łupianka Stara i Płonka-Kozły, z wykonaniem systemu monitoringu sieci – wyjaśnia.

Projekt współfinansowany będzie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, a zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2019 r.

 Źródło i Fot.: www.lapy.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ