Partner serwisu
29 września 2016

Wodociągi Kieleckie: Pierwsze poidełko w przedszkolu

Kategoria: Ciekawostki

Pierwsze w regionie poidełko ustawione w przedszkolu uruchomiły Wodociągi Kieleckie. Zdrową wodę prosto z wodociągowej sieci mogą pić dzieci z przedszkola samorządowego w Zagnańsku.

Wodociągi Kieleckie: Pierwsze poidełko w przedszkolu

Przedszkolne poidełko uruchomiono 28 września w przedszkolu przy Zespole Szkół w Zagnańsku. Urządzenie jest specjalnie obniżone, aby łatwo mogły z niego korzystać młodsze dzieci. Takie poidełko to nie tylko źródło zdrowej, świeżej wody, ale również edukacja ekologiczna. Przekonuje, że zamiast kupowania napojów w opakowaniach i tworzenia śmieci można pić wodę prosto z kranu.

Dzieci przygotowały program artystyczny - recytowały wierszyki, śpiewały i tańczyły.

W otwarciu uczestniczyli prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz i wójt gminy Zagnańsk Szczepan Skorupski.
- A wiecie, dlaczego przyjechali do nas tacy goście? - zapytała dzieci dyrektor Zespołu Szkół w Zagnańsku Marzanna Moćko.
- Bo kran się popsuł? - odparł szybko rezolutny chłopiec.
- O, chyba w przyszłości zostaniesz prezesem wodociągów - zauważył prezes Milcarz.

Do tej pory Wodociągi Kieleckie uruchomiły 9 poidełek w szkołach podstawowych i gimnazjach. Kranówkę z wodociągowej sieci mogą pić bez gotowania, filtrowania i uzdatniania osoby w każdym wieku. To najzdrowszy napój, ponieważ zawiera niezbędne dla zdrowia minerały w odpowiednich proporcjach, w formie łatwo przyswajalnych jonów.

źródło: Wodociągi Kieleckie

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ