Partner serwisu
12 września 2016

Klucz do bezpieczeństwa branży WOD-KAN

Kategoria: Sieci wod-kan

Sprawność infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w dużej mierze zależy od stopnia bezpieczeństwa i poziomu kontroli całego systemu. Sieci wodociągowe, oczyszczalnie, przepompownie czy kompleksy zbiorników wody wymagają szczególnych środków bezpieczeństwa ze względu na swoje strategiczne znaczenie. Jak je zapewnić?

Klucz do bezpieczeństwa branży WOD-KAN

Obiekty wchodzące w skład  zaplecza wodno-kanalizacyjnego najczęściej położone są w dużym oddaleniu od siebie, a nadzór nad nimi wymaga stałego kontaktu z wieloma osobami. Kluczową sprawą staje się zatem zintegrowanie zabezpieczeń. Innowacyjnym rozwiązaniem zapewniającym funkcjonalność i swobodę codziennej obsługi, ale też umożliwiającym szybkie reagowanie w razie wystąpienia zagrożeń jest nowy na rynku Abloy CLIQ Connect.

Zarządzanie kluczem przez telefon

Obecnie coraz więcej jednostek nadzorujących decyduje się na wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania sieciami wodociągowymi i kanalizacyjnymi. Jednak poza sprawnym zarządzaniem na odległość, istotne jest również zabezpieczenie, które umożliwi stałą kontrolę nad kluczami oraz monitoring ich użycia. Jednym z takich rozwiązań jest system Abloy CLIQ Connect, czyli aplikacja mobilna, która pozwala na bieżąco aktualizować uprawnienia dostępu do kluczy. Oznacza to, ze zarządzający dostępem administrator może nadać lub zdjąć uprawnienia, natomiast użytkownik za pomocą smartfona z aplikacją może w dowolnym miejscu te uprawnienia pobrać. Rozwiązanie stworzone przez ASSA ABLOY – globalnego lidera w produkcji kompleksowych systemów zabezpieczeń, stworzono poprzez rozbudowanie funkcji elektronicznej kontroli dostępu połączonej z zabezpieczeniami mechanicznymi.

Pełna kontrola w przypadku zagrożeń

Zakłócenie prawidłowej pracy systemów wodno-kanalizacyjnych powodowane przez zanieczyszczenia, uszkodzenia czy kradzieże elementów infrastruktury może być nie tylko groźne dla zdrowia, ale także może powodować znaczne straty materialne dla zarządcy. Dlatego też w bezpieczeństwie tego typu placówek kluczową kwestią jest zdolność szybkiej reakcji podczas sytuacji kryzysowych. Wdrożenie systemu takiego jak Abloy Cliq Connect gwarantuje oszczędność czasu w przypadku zdarzeń niepożądanych. W razie konieczności zarządca może również indywidualnie zaprogramować klucz dla każdego pracownika lub zmieniać zakres dostępu. System udostępnia także stały podgląd użycia poszczególnych kluczy, dzięki czemu zawsze wiadome jest kto i kiedy z nich korzystał. Dzięki wykorzystaniu w kluczach modułów BLE (Bluetooth Low Energy) aplikacja zapewnia najszybszy dostęp do danych oraz niski pobór mocy, co czyni z niej ekologiczne rozwiązanie na miarę XXI wieku, w którym bezprzewodowe systemy zabezpieczeń stają się powoli codziennością. O jego skuteczności świadczą liczne nagrody, m.in. Złoty Medal MTP 2016 oraz I miejsce w konkursie „Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2016” przyznane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i  Zarządzania Bezpieczeństwem „POLALARM” w kategorii „Urządzenia i Systemy Kontroli Dostępu”.

Kompatybilność: system Android, iOS 8.0 lub późniejszy, iPhone, iPad, oraz iPod touch.

Rozmiar: 2,6 MB

 

 

Źródło i fot.: agencja Sfera PR

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ