Partner serwisu
09 września 2016

Krew i woda darem życia – pracownicy SNG oddadzą krew

Kategoria: Woda z kranu

Bez wody, podobnie jak bez krwi nie ma życia. Tą pierwszą Saur Neptun Gdańsk dostarcza do domów w Gdańsku i Sopocie niemal od 25 lat. Ale po raz pierwszy w historii pracownicy gdańskich wodociągów postanowili oddać krew, która zasili zasoby Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Krew i woda darem życia  – pracownicy SNG oddadzą krew

Akcja SNG „Krew i woda darem życia” odbędzie się 9 września o godz. 9.00. Na terenie Saur Neptun Gdańsk przy ul. Wałowej 46 zaparkuje mobilny krwiobus.

- Akcji nadaliśmy nazwę – „Krew i woda darem życia”, bo uważamy, że krew jak i woda to płyny, bez których nie da się żyć. A nie ma nic droższego niż ludzkie życie. Jako firma wodociągowa, związana z lokalną społecznością, chcieliśmy pokazać swoją wrażliwość na potrzeby społeczeństwa, którego jesteśmy częścią. Termin akcji, która odbędzie się 9 września wybraliśmy nieprzypadkowo. To koniec wakacji, a jak wiemy okres letni to dla Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa trudny czas, w którym zapasy krwi niezbędnej do ratowania życia ludzkiego się kurczą. Kurczą się, więc trzeba je uzupełnić – podkreśla Guy Fournier, prezes SNG

Krew zadeklarowało się oddać w SNG ponad 30 osób.

- To pierwszy raz, kiedy namawiamy pracowników do honorowego oddawania krwi. Pierwszy i za pewne nie ostatni. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach akcji chętnych będzie jeszcze więcej. Liczymy na efekt tzw. kuli śnieżnej - że już przekonani o słuszności oddawania krwi, przekonają nieprzekonanych dodaje Guy Fournier.

 

Źródło: SNG

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ