Partner serwisu
26 sierpnia 2016

Prawie milion złotych z UE na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Bornem Sulinowie

Kategoria: Aktualności

Pierwsza umowa o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 w naszym województwie – podpisana. Dzięki ponad 916 tys. złotych dotacji ze środków Unii Europejskiej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinku rozbuduje stację uzdatniania wody w Bornem Sulinowie

Prawie milion złotych z UE na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Bornem Sulinowie

Umowę o dofinansowanie – 24 sierpnia br. – podpisali: Jacek Chrzanowski – prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Andrzej Wdowiak – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji spółka z o. o. w Szczecinku. Prezes Jacek Chrzanowski zaznaczył, że szczecineckie Przedsiębiorstwo jako pierwsze sięga po unijne środki w ramach nowej perspektywy finansowej. – PWiK Szczecinek jest pierwszym beneficjentem, który podpisuje umowę w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego. To nasz sprawdzony partner, który bardzo często korzysta ze wsparcia Wojewódzkiego Funduszu. Pierwsze konkursy zostały ogłoszone na początku bieżącego roku. Dofinansowanie dla Spółki w ramach RPO jest bardzo preferencyjne i wynosi blisko 1 mln złotych, przy wartości projektu na poziomie 1,3 mln złotych.
 
Dotacja dla PWiK Sp. z o.o. w Szczecinku na realizację zadania: „Rozbudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Borne Sulinowo” to 916 438,30 zł. Projekt będzie dofinansowany w ramach konkursu dla Działania 3.5: Wsparcie rozwoju sieci wodociągowych, przeprowadzonego przez WFOŚiGW w Szczecinie, który jest Instytucją Pośredniczącą Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja ma szczególne znaczenie dla mieszkańców Bornego Sulinowa: rozbudowa stacji i zastosowanie studni głębinowych zapewnią bezpieczeństwo korzystania z wody w przyszłości.

 

Źródło: wfos.szczecin.pl

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ