Partner serwisu
26 sierpnia 2016

Miliony z NFOŚiGW na inwestycje w gospodarce ściekowej

Kategoria: Aktualności

100 mln zł na inwestycje w gospodarce ściekowej poza granicami kraju, w zlewni rzeki Bug przeznaczył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nabór będzie realizowany w ramach trzeciej części programu „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”, skierowanej do naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, Białorusi i Ukrainy. Wnioski o pożyczki będzie można składać od 1 września 2016 roku.

Miliony z NFOŚiGW na inwestycje w gospodarce ściekowej

Nabór wniosków potrwa od 1 września do 16 grudnia br. Mogą wziąć w nim udział podmioty realizujące projekty i inwestycje poza granicami kraju, z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, związane z gospodarką ściekową lub gospodarką osadową, które mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa ekologicznego Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem programu „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” jest poprawa stanu wód powierzchniowych i podziemnych poprzez oczyszczanie ścieków. Nabory do dwóch innych części programu rozpoczęły się 18 kwietnia i potrwają do 30 grudnia 2016 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

Szczegóły programu "Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach" dostępne TUTAJ

 

Źródło: mos.gov.pl

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ