Partner serwisu
17 sierpnia 2016

Czas na czystą Odrę w Szczecinie

Kategoria: Aktualności

Zakład Wodociągów i Kanalizacji zrealizuje projekt „Czysta Odra w Szczecinie”. Zadanie otrzymało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Czas na czystą Odrę w Szczecinie

W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisana została 10 sierpnia 2016 r. umowa o dofinansowaniu projektu. Fundusz reprezentował Roman Wójcik Zastępca prezesa zarządu NFOŚiGW. W imieniu ZWiK pod umową podpisali się Waldemar Gill prezes zarządu spółki oraz Ryszard Wójcik zastępca prezesa zarządu.

Projekt warty ponad 148 mln zł obejmuje 16 kontraktów i realizowany będzie  do roku 2021. Wśród zadań znajdą się zarówno prace budowlane jak i dostawy sprzętu lub specjalistycznego oprogramowania. W przypadku gospodarki sanitarnej najpoważniejszymi zadaniami składającymi się na projekt będą budowa kanalizacji na osiedlach Wielgowo-Sławociesze, Płonia, Żelechowa. Dużymi zadaniami będą także modernizacja oczyszczalni w Zdrojach i pompowni ścieków „Górny Brzeg” i „Białowieska”. Wśród inwestycji wodociągowych znaczącymi będą modernizacja magistralnej „Miedwianki” i budowa systemu zarządzania siecią wodociągową.Interesującym zadaniem będzie montaż turbiny prądotwórczej w komorze zasuw w Zakładzie Produkcji Wody „Pomorzany”. Po realizacji farm fotowoltaicznych będzie to kolejna inwestycja naszej Spółki związana odnawialnymi źródłami energii.

 

Źródło: ZWiK Szczecin

Źródło fot.: wikipedia.org

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ