Partner serwisu
11 sierpnia 2016

2016 – na Wałbrzych! XXVI Spartakiada

Kategoria: Aktualności

Spartakiada wodociągowa to prawdopodobnie jedyna branżowa impreza sportowa rozgrywana na tak dużą skalę. W pierwszej edycji, która odbyła się w 1987 roku w Elblągu, uczestniczyło około 400 osób. Od tego momentu liczba uczestników stale wzrasta. W Wałbrzychu będzie około 1970 uczestników!

2016 – na Wałbrzych! XXVI Spartakiada

XXVI Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego organizowana jest w Wałbrzychu w dniach 26 - 28 sierpnia 2016 roku.

Każdego roku, do wybranego miasta przyjeżdża blisko 2 000 pracowników przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, którzy rywalizują ze sobą w konkurencjach sportowych przez 3 pełne wrażeń dni. W Wałbrzychu zawodnicy powalczą w niemal 40 atrakcyjnych konkurencjach rozgrywanych głównie na terenie nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego AQUA-ZDRÓJ.

Atrakcje XXVI Spartakiady

Program Spartakiady przewiduje wiele atrakcji i to nie tylko sportowych. Główną zaletą przyjazdu do Wałbrzycha jest baza noclegowa o wysokim standardzie oraz nowoczesne obiekty sportowe i rekreacyjne. Wałbrzych usytuowany jest wśród lasów i parków, co nadaje temu miejscu szczególny klimat. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników ciekawe niespodzianki. Jesteśmy przekonani, że pakiet startowy bardzo spodoba się uczestnikom XXVI Spartakiady Wodociągowej. Poza tym, podczas sobotniej integracji program będzie naprawdę ciekawy i nieco inny, niż bywał dotychczas. To będzie niespodzianka! – rąbka tajemnicy uchylił prezes Wodociągów Wałbrzych, Marek Mielniczuk.

O Organizatorze:

Wodociągi Wałbrzych są kontynuatorem ponad 115-letniej tradycji miejskich wodociągów w Wałbrzychu i okolicach. Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji jest spółką z o. o., której właścicielem jest największy związek międzygminny na Dolnym Śląsku i jeden z większych związków w kraju: Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji. Należy do niego 9 gmin: Wałbrzych, Boguszów-Gorce, Czarny Bór, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Stare Bogaczowice, Szczawno-Zdrój, Świebodzice oraz Walim. Działalność Wodociągów Wałbrzych obejmuje teren o powierzchni wynoszącej ok. 630 km2.

 Przedsiębiorstwo eksploatuje sieć wodociągową o łącznej długości ponad 900 km, dzięki której codziennie przesyłane jest ok. 40 tys. m3 wody do ponad 200 tysięcy odbiorców. Eksploatowanych jest ponadto 5 oczyszczalni ścieków o łącznej przepustowości około 77 tys. m3/d, które aktualnie oczyszczają ok. 30 tys. m3/d ścieków na dobę. Sieć kanalizacyjna ma ok. 500 km długości i jest stale rozbudowywana.

Misją Wodociągów Wałbrzych jest systematyczna i ciągła praca nad poprawą jakości dostarczanej wody oraz skuteczności oczyszczania ścieków, co wpływa na poprawę środowiska naturalnego. Misją są również liczne działania edukacyjne mieszkańców, mające na celu podniesienie świadomości w kwestii ochrony zasobów wody pitnej. Największe prowadzone obecnie akcje to „Wałbrzyska Akademia Wody”, „Dobra woda z kranu” oraz „Wodę piję – zdrowo żyję”.

Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ

Centrum Aktywnego Wypoczynku i Centrum Przygotowań Sportowców AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu, w którym będzie rozgrywana większość konkurencji, to nowoczesny ośrodek turystyczno-sportowy, największy w Sudetach, oferujący bardzo szeroką gamę atrakcji dla każdego, kto chce aktywnie spędzić czas w wyjątkowym miejscu.

Centrum AQUA ZDRÓJ  to największy ośrodek turystyczno-sportowy w Sudetach, położony w pięknym miejscu u stóp góry Chełmiec. Góra Chełmiec to raj dla rowerzystów, spacerowiczów i sympatyków Nordic Walking z atrakcyjnymi i zróżnicowanymi trasami MTB oraz szlakami dla turystów.

Centrum stanowi także idealną bazę wypadową do największych atrakcji turystycznych w okolicy, jak: Zamek Książ z Palmiarnią, Stara Kopalnia, podziemny kompleks RIESE z okresu II wojny światowej, zamek Grodno i zapora wodna w Zagórzu Śl., uzdrowiska Szczawno-Zdrój i Jedlina-Zdrój, park linowy i całosezonowy tor saneczkowy w Jedlinie-Zdrój. W okresie zimowym nasza oferta skierowana jest również do sympatyków białego szaleństwa. W bliskiej okolicy znajdują się dwa kompleksy narciarskie: Dzikowiec z przygotowanymi stokami ze sztucznym naśnieżaniem i oświetleniem do jazd nocnych oraz Andrzejówka z wyciągami i trasami biegowymi, na których rozgrywany jest Bieg Gwarków.

Więcej informacji można znaleść na portalu spartakiada-walbrzych.pl lub na wydarzeniu facebook.com

 

 

Źródło i fot.: spartakiada-walbrzych.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ