Partner serwisu
09 sierpnia 2016

Wodociągi Kościańskie z szansą na 33 miliony

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Kościańskie starają się o środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020. Chodzi o kwotę 33 milionów złotych na uporządkowanie gospodarki ściekowej i systemu wodociągowego.

Wodociągi Kościańskie z szansą na 33 miliony

Spółka we własnym zakresie opracowała wniosek o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mimo wysokiej oceny, nie został on wpisany na listę rankingową. Wodociągi odwołały się do ministra środowiska. 

– Nasze odwołanie zostało przyjęte. Wniosek trafił do ponownej oceny merytorycznej. Został oceniony na dwadzieścia siedem punktów. Jest to bardzo dobry wynik. Środki otrzymają wnioski, które uzyskały więcej niż dwadzieścia jeden punktów – wyjaśnia wiceburmistrz Kościana Maciej Kasprzak. – Ocena merytoryczna potrwa kilka tygodni. Po niej przystąpimy do podpisania umowy. Jesteśmy już bardzo blisko pozyskania dotacji. Nie możemy się jeszcze cieszyć, ale jest dużo powodów do optymizmu – dodaje.

Wartość projektu, który zamierzają zrealizować Wodociągi Kościańskie, to 50 milionów złotych. Nie czekając na rozstrzygniecie konkursu spółka przystąpiła do budowy nowego obiektu do osuszania osadów wraz z prasą w oczyszczalni ścieków w Kiełczewie. Koszt tego zadania to ponad 3,1 miliona złotych.

Wodociągi już przygotowują kolejne przetargi. Jeżeli otrzymają dotację, to cała oczyszczalnia ścieków przejdzie gruntowną modernizację.

 

Źródło i fot.: Wodociągi Kościańskie

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ