Partner serwisu
26 lipca 2016

Kraków: 100 dodatkowych punktów poboru wody pitnej

Kategoria: Woda z kranu

Podczas trwania Światowych Dni Młodzieży, Wodociągi Krakowskie udostępniły w sumie 100 punktów poboru wody pitnej, zlokalizowanych na terenie miasta, wzdłuż trasy przejścia Pielgrzymów.

Kraków: 100 dodatkowych punktów poboru wody pitnej

Lokalizacja dodatkowych punktów została uzgodniona z Organizatorem ŚDM i ZIKiT, a ich szczegółowa lokalizacja dostępna jest poprzez oficjalną aplikację mobilną ŚDM 2016 „Pielgrzym” dostępną TUTAJ lub poprzez urządzenia mobilne na sklepie Google Play. Do spisu i lokalizacji punktów w aplikacji „Pielgrzym” można dotrzeć wybierając:
Menu/Ważne punkty/woda pitna  lub Strona główna/pobliskie miejsca/punkty z wodą

Jakość wody we wszystkich punktach jest systematycznie monitorowana (pobór próbek do badań raz na dobę), a wyniki badań potwierdzają spełnienie wymagań jakościowych, określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 13 listopada 2015r. (Dz. U. 2015, Poz. 1989) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz Dyrektywy Unii Europejskiej nr 98/83/EEC z dnia 3.XI.1998 r., o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Oznacza to, że woda w udostępnionych przez Wodociągi Krakowskie punktach poboru jest bezpieczna dla zdrowia ludzkiego.
 
Niezależnie przez cały czas funkcjonują ogólnodostępne pitniki znajdujące się na Rynku Głównym i w Parku Jordana.
 
Wszystkie miejsca, z których można pobrać bezpieczną i zdatną do picia wodę, zostały oznakowane charakterystycznym symbolem:

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ