Partner serwisu
11 lipca 2016

Wizyta delegacji z Północnej Nadrenii Westfalii w GPW

Kategoria: Aktualności

Delegacja ekspertów z Północnej Nadrenii Westfalii na czele z Ministrem Ochrony Środowiska Północnej Nadrenii-Westfalii Johannesem Remmelem zwiedziła, największą na Śląsku i jedną z największych w kraju, elektrownię fotowoltaiczną o mocy 311,04 kW, zainstalowaną na dachu zbiornika wody pitnej GPW w Rudzie Śląskiej-Czarnym Lesie.

Wizyta delegacji z Północnej Nadrenii Westfalii w GPW

Podczas wizyty niemieckiej delegacji podkreślano, że elektrownia jest przykładem dbałości przedsiębiorstwa o środowisko naturalne, zaś zastosowanie odnawialnych źródeł energii wpływa na obniżenie kosztów produkcji wody, a tym samym na jej cenę.

Instalacja elektrowni solarnej GPW w Rudzie Śląskiej stanowi nie tylko największą instalację fotowoltaiczną na Śląsku, ale również największą dachową instalacją fotowoltaiczną w Polsce. Zlokalizowana jest na jednym z najwyższych punktów topograficznych Wyżyny Śląskiej charakteryzujących się bardzo dobrymi warunkami nasłonecznienia.

Delegacja niemiecka przebywała w województwie śląskim uczestnicząc w odbywającej się w Katowicach konferencji związanej z Forum Nowej Gospodarki, podczas którego prezentowano tego rodzaju nowoczesne rozwiązania służące rozwojowi gospodarki w regionie.

 

Źródło i fot.: GPW

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ