Partner serwisu
06 lipca 2016

Będzie kanalizacja w Byczynie

Kategoria: Sieci wod-kan

Po podpisaniu przez MPWiK umowy na realizację piątej fazy jaworznickiego projektu kanalizacyjnego pojawiły się pytania: Co z kanalizacją w Byczynie? Zgodnie z zapowiedziami kanalizacja będzie. Obecnie jest na etapie projektowym. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wiosną 2017 roku poznamy wykonawcę tego zadania.

Będzie kanalizacja w Byczynie

– Do końca 2016 roku chcemy zakończyć opracowywanie projektu budowlano-wykonawczego. Przygotowanie projektu umożliwi uruchomienie dalszej procedury przetargowej, tak aby roboty w terenie rozpoczęły się już w 2017 roku – wyjaśnia Prezes MPWiK Józef Natonek.

Orientacyjny zakres projektowanej kanalizacji w Byczynie obejmuje około 26 km sieci sanitarnej dla 3523 mieszkańców oraz modernizację 10 km sieci wodociągowej. Projekt budowy kanalizacji kosztować będzie 300 tys. złotych, a projekt przebudowy sieci wodociągowej 100 tys. Całkowity koszt budowy kanalizacji wraz z przebudową sieci wodociągowej znany będzie dopiero po ogłoszeniu przetargu. Jednak szacunkowa wartość zadania może oscylować w granicach 20 mln zł.

Przedstawiciele wodociągów nie ukrywają, że po rozpoczęciu prac budowlanych będą starać się aplikować o kolejne środki unijne - refundację budowy kanalizacji w Byczynie. Byłaby to już VI faza projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna”.

 

Żródło i fot.: MPWiK Jaworzno

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ