Partner serwisu
04 lipca 2016

Koniecpol otrzyma z Funduszu dofinansowanie na budowę wodociągów

Kategoria: Aktualności

Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznała Gminie Koniecpol dotację w wysokości 1 479 998 złotych na budowę wodociągów (20% kosztów inwestycji). - Dofinansowanie zostało udzielone z uwzględnieniem „Szczególnych zasad finansowania przedsięwzięć związanych z wystąpieniem klęski żywiołowej lub innych nadzwyczajnych zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej” – poinformował prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot. Dodał, że celem zadania jest budowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowościach: Dąbrowa, Wólka, Kuźnica Grodziska, Załęże i Oblasy w Gminie Koniecpol o łącznej długości około 17 km.

Koniecpol otrzyma z Funduszu dofinansowanie na budowę wodociągów

– Mieszkańcy miejscowości objętych projektem korzystali z lokalnych studni kopanych, które wyschły w wyniku ubiegłorocznej suszy. Konieczne stało się dowożenie wody beczkowozami. W ramach inwestycji zostanie wykonanych 197 sztuk przyłączy wodociągowych a 562 osoby uzyskają dostęp do wody o odpowiedniej jakości – przypomniał prezes funduszu. 

W ramach podziału środków na usuwanie klęsk żywiołowych Gminie Koniecpol została przyznana promesa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację przedmiotowego przedsięwzięcia w wysokości 5.027.723 zł. Gmina, która jest w trudnej sytuacji finansowej, realizuje program naprawczy i nie może zaciągać zobowiązań. Przyznane środki z WFOŚiGW w Katowicach umożliwią Gminie Koniecpol sfinansowanie inwestycji.

Powstająca sieć wodociągowa zasilana będzie z przewidzianego do budowy ujęcia wody w Rudnikach. Uchwałą Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Katowicach przyznana została również promesa dotacji w wysokości 1 445 000 złotych. Oprócz ujęcia do budowy przewidziano stację uzdatniania wody oraz 14,5 km sieci wodociągowej w miejscowościach: Rudniki, Kolonia Rudniki, Dąbrowa, Zaróg, Piaski-Pękowiec, Teodorów a także 130 szt. podłączeń.

 

Źródło: WFOŚiGW w Katowicach

Źródło fot.: freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ